top of page

Naprawa, Regeneracja, Diagnostyka Sond Pomiarowych

Regeneracja Sond Pomiarowych

Naprawa Sond Pomiarowych

Najpopularniejsze zestawy pomiarowe, w tym sondy, interfejsy i akcesoria są dostępne od ręki:


z magazynów w Polsce, tj z głównego magazynu w Wałbrzychu i dodatkowego w Poznaniu.

z magazynów w UK, w Niemczech i w Norwegii.

Nasz mocno rozwinięty i skrupulatnie dopracowany system logistyczny skraca i ułatwia dostawy na terenie Polski i UE oraz Wysp Brytyjskich. Czas serwisu i naprawy sond pomiarowych nie przekracza 48godzin, ponieważ posiadamy w magazynach niezbędne części zamienne i przede wszystkim wybitnych i doświadczonych specjalistów obsługujących zaawansowane, wysoce-wyspecjalizowane, niezależne stanowiska diagnostyczno-serwisowe. Większość testów diagnostycznych, korekt, przeglądów i napraw realizujemy w 24h. Natychmiastowa naprawa jest możliwa tylko pod ścisłym warunkiem, że urządzenie zostanie dostarczone do nas najpóźniej do godziny 10:00. Wtedy zostanie wykonany pełny cykl serwisowy i sonda zostanie odesłana w tym samym dniu.

Może zdarzyć się, że z powodu braku w magazynie odpowiedniej części zamiennej do naprawianej sondy i nie będziemy mogli wykonać usługi do 48h - wtedy niezwłocznie wysyłamy sondę zastępczą. Jest to nasza pomoc i wewnętrzny, darmowy, lojalnościowy program, który w założeniu ma na celu zapewnienie płynności i stabilności pracy i obróbki, bez konieczności szukania tymczasowych i alternatywnych rozwiązań takich jak czujniki 3D, czujniki zegarowe, EdgeFinder'y i bez generowania dodatkowych, niepotrzebnych kosztów obsługi serwisu.

 

W naszym serwisie można skorzystać z usług związanych z utrzymaniem lub przywróceniem prawidłowego stanu technicznego zespołu pomiarowego używanego na obrabiarce CNC. Wykonujemy szereg usług, w tym diagnostykę sondy, przegląd okresowy oraz regeneracja sondy pomiarowej min. Heidenhain, Renishaw, BLUM. Regeneracja jest to z reguły naprawa sondy pomiarowej po kolizji. Dotyczy to przede wszystkim sond do pomiaru detalu, które najczęściej ulegają uszkodzeniu. Są to sondy zarówno z optyczną transmisją sygnału, (Renishaw: seria OMP i Heidenhain: seria TS), jak i z radiową transmisją sygnału (Renishaw: RMP i Heidenhain: TT).

W przypadku bezprzewodowej sondy pomiaru narzędzia Renishaw OTS i RTS - naprawa po kolizji oraz wymiana płyty głównej nie zawsze jest możliwa, często ze względu na konstrukcję i sposób złożenia sondy. W sytuacji, w której nie jest to możliwe oferujemy najszybsze, najskuteczniejsze i najbardziej korzystne cenowo rozwiązanie, które może być dostarczone w najkrótszym czasie. Z reguły jest to dzień kolejny po złożeniu zamówienia, pod warunkiem, że zostanie złożone najpóźniej do godziny 16:00.

Kluczowym elementem usługi jest pełne wsparcie po zakupowe i po wykonanej instalacji. Instalatorzy dzielą się swoją wiedzą, a po wykonaniu instalacji przekazują najcenniejsze, istotnie dla użytkownika wskazówki ułatwiające swobodne, bezpieczne i przede wszystkim przyjemne korzystanie z sondy pomiarowej. W perspektywie czasu, w przypadku pojawiania się pytań, niejasności lub trudności związanych z obsługą i użytkowaniem urządzeń - służą pełnym wsparciem i pomocą. 

Szczycimy się również tym, że nasza oferta, oprócz dostawy sond, urządzeń, akcesoriów, dotyczy kompleksowej instalacji zespołów pomiarowych na niemalże każdej maszynie CNC ze sterowaniem : HAAS, MAZAK, HEIDENHAIN, SINUMERIC, CINCINATI, MITSUBISHI, BROTHER oraz innych obrabiarkach mniej popularnych producentów.

 

Warunki instalacji urządzeń są rozpatrywane przez TECHNOGRUPA indywidualnie. Przy wycenie usługi  uwzględnia się takie czynniki jak rodzaj sterowania, wielkość i dostęp do poszczególnych stref obrabiarki (złożoność instalacji), rodzaj wybranej transmisji i ilość instalowanych sond, oraz geo lokalizacja wykonania zlecenia.

Cena każdej oferowanej przez  nas instalacji jest wartością, która musi wynagrodzić nie tylko poświęcony czas, ale przede wszystkim bogatą  wiedzę, zdolności i zaangażowanie naszych specjalistów, mocno cenionych ze względu na perfekcyjną znajomość środowiska PLC i Trigger Touch Probe System, które są tematem niszowym, pobocznym, ale w sytuacji trudnej wymagającym rozumienia, posiadania szerokiego spektrum wiedzy i doświadczenia w dziedzinie elektroniki, elektryki, automatyki oraz informatyki . Umiejętności i zaangażowanie naszych specjalistów wykraczają poza wszelkie normy i standardy. Z każdym dniem, coraz bardziej oczywistym staje się fakt, że są najlepsi już nie tylko w Polsce, ale także w krajach UE.

bottom of page